Wielkopolskie Centrum Wsparcia w Żałobie „Hope Spot”
Utrata bliskiej osoby przewraca życie do góry nogami. Można odnieść wrażenie, że wszystko wokół zamiera, choć świat dalej biegnie swoim rytmem. Często brakuje chwili i miejsca, by zająć się sobą, swoją żałobą i emocjami.
To dla takich właśnie osób Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza realizuje projekt “Wiekopolkie Centrum Wsparcia w Żałobie Hope Spot”. Osoby w żałobie mogą bezpłatnie skorzystać z indywidualnej pomocy psychologa lub wziąć udział w warsztatach z elementami arteterapii oraz w grupie wsparcia online. Rodzice po śmierci dzieci mogą natomiast spotykać się w ramach stacjonarnej grupy wsparcia.
Od lipca do grudnia 2024 roku prowadzimy projekt bezpłatnego wsparcia dla osób w żałobie. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje na temat programu oraz formularze zgłoszeń.
Kliknij w odpowiednią ikonę, aby dowiedzieć się więcej na temat każdej z form pomocy:
Indywidualne wsparcie psychologiczne
W ramach programu, zachęcamy do zapisania się na bezpłatne konsultacje psychologiczne dla osób w żałobie. Możliwe jest spotkanie stacjonarne w Hope Spocie na ul. Bolka 8A/1 lub online.
W celu zapisania się, prosimy o skorzystanie z poniższego formularza:
Grupa wsparcia online dla osób w żałobie
Utrata bliskiej osoby to bardzo trudne doświadczenie. Po śmierci pojawia się wiele stanów i emocji, które utrudniają powrót do codziennego życia, z którymi często trudno poradzić sobie samodzielnie. Proces żałoby jest bardzo złożony i przeważnie każda osoba po stracie potrzebuje wsparcia w ułożeniu życia na nowo po śmierci bliskiej osoby. Nie zawsze taką pomoc można uzyskać od rodziny czy przyjaciół, więc poczucie niezrozmienia i samotności tylko się nasila, a niezaopiekowane emocje mogą prowadzić do depresji i innych chorób psychicznych.
Dlatego właśnie, otworzyliśmy pierwszą grupę wsparcia online dla wszystkich osób w żałobie. W celu zapisania się, prosimy o skorzystanie z poniższego formularza. Spotkania będą odbywać się na platformie Google Meets. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Grupa wsparcia stacjonarna dla osieroconych rodziców
Nikt z nas nie był gotowy na śmierć dziecka. My również to przeżyliśmy. Gdy nasz Michaś zmarł, zauważyliśmy, że brakuje pomocy takim rodzicom jak my. Poczuliśmy, że chcemy to zmienić, dlatego założyliśmy pierwszą w Poznaniu grupę wsparcia.
Nasza fundacja prowadzi terapeutyczne grupy wsparcia dla rodziców z Wielkopolski, którzy stracili dzieci powyżej 3 miesiąca życia. Obecnie rekrutacja jest już zamknięta, odbywają się już spotkania i przyjęcie nowych osób jest możliwe tylko w wyjątkowych przypadkach. Jeżeli chcesz skorzystać z takiej pomocy, skontaktuj się z nami e-mailowo na kontakt@pandateam.pl.
Prowadząca grupy wsparcia
Katarzyna Działa-Pawłowska
psychoterapeutka, prowadząca grupy wsparcia
Psycholożka, psychoterapeutka, certyfikowany psychoonkolog, z którą chcemy kontynuować współpracę. Psycholożka, psychoonkolożka, psychoterapeutka pracująca w nurcie poznawczo-behawioralnym i czerpiąca z podejścia egzystencjalnego. Od 20 lat pracuję z osobami chorymi przewlekle i ich bliskimi. Wspieram te osoby w procesie oswajania różnych strat. Pracuję indywidualnie i prowadzę grupy wsparcia dla chorych onkologicznie i ich rodzin oraz dla osób w żałobie. W swojej pracy towarzyszę w odkrywaniu na nowo siebie, swoich potrzeb, emocji, uczeniu się łagodnego i pełnego akceptacji komunikowania z sobą.
Swoją praktykę zdobywałam pracując w Hospicjum domowym w Poznaniu, w Akademii Walki z Rakiem w Poznaniu, na oddziale Hematologii i Transplantacji Szpiku w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskego UM w Poznaniu. Współpracowałam ze Stowarzyszeniem Dzieciaki Chojraki. Obecnie współpracuję z Fundacją Panda Team im. Michałka Tarachowicza, gdzie prowadzę grupę wsparcia dla rodziców po stracie dziecka. Prowadzę również grupę terapeutyczną dla osób po doświadczeniu raka w Fundacji Rak 'n’Roll.
Warsztaty z elementami arteterapii dla osób w żałobie
Aby wzmocnić integrację osób w żałobie i dać im poczucie wspólnotowości, a przy tym wesprzeć procesy terapeutyczne, zapraszamy na warsztaty z elementami arteterapii lub na wspólne wyjście na spektakl improwizowany.
Kontakt ze sztuką oraz tworzenie rękodzieła wspiera proces żałoby. Spotkania mają otwarty charakter, można w nich uczestniczyć niezależnie od uczestnictwa w innych działaniach projektowych. Wszystkie warsztaty ogłaszamy zawsze w naszych social mediach – na Facebooku oraz Instagramie. Są tam również podane szczegóły dotyczące zapisów na wydarzenia.