Program wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży w żałobie
W fundacji tworzymy bezpieczną przestrzeń, w której dzieci i młodzież od 6 do 18 roku życia, doświadczające śmierci rodzica/opiekuna lub rodzeństwa, mogą dzielić swoje uczucia, zdobywać nowe umiejętności radzenia sobie z trudnościami oraz budować wsparcie w grupie rówieśniczej.
W tym roku jako Fundacja prowadzimy program bezpłatnego wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży w żałobie. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje na temat programu oraz formularze zgłoszeń.
Program obejmuje:
Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży w żałobie
Konsultacje indywidualne z psychologiem dziecięcym
Zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców
Webinary dla nauczycieli dotyczące tematyki wsparcia dzieci w żałobie
Patronat Honorowy projektu:
Grupowe wsparcie psychologiczne
Zajęcia opierają się na elementach pracy z ciałem, uważności, arteterapii, oraz bajkoterapii. Spotkania odbywają się raz w tygodniu – we wtorkowe popołudnia – i są prowadzone przez doświadczonych specjalistów: psychologa oraz pedagoga. Towarzyszy im dużo emocji, wielu dzieciom podczas zajęć udało się otworzyć i połączyć z tym co trudne, otrzymując wsparcie od prowadzących i od grupy rówieśniczej.
Dodatkowo w ramach zajęć osoby prowadzące monitorują postępy dzieci, a także udzielają rodzicom indywidualnych konsultacji dotyczących funkcjonowania dzieci.
Spotkania odbywają się raz w tygodniu (we wtorki w godzinach popołudniowych) w Hope Spocie – miejscu z nadzieją na ul. Bolka 8A w Poznaniu. Dzieci są dzielone na grupy, ze względu na wiek oraz rodzaj straty. O przypisaniu do grupy decyduje psycholog. Każde zajęcia trwają około 90 minut.
Zapraszamy do zgłaszania swoich dzieci do udziału w programie, prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety kwalifikacyjnej, dostępnej poniżej (tutaj link). Liczba miejsc w nowym naborze jest ograniczona, więc zachęcamy do szybkiego zgłaszania się. Wypełnienie ankiety nie gwarantuje automatycznego zakwalifikowania do programu. Będziemy kontaktować się z rodzicami dzieci, które spełnią kryteria.
Obecnie prowadzimy rekrutację na zajęcia, które rozpoczną się we wrześniu. Pierwsze spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 10 września o 18:00 w Hope Spocie.
Wypełnij poniższą ankietę, żeby zgłosić dziecko na zajęcia grupowe:
Konsultacje indywidualne z psychologiem dziecięcym
W ramach programu, niezależnie od udziału w zajęciach grupowych, zachęcamy do zapisania się na bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży. Możliwe jest spotkanie stacjonarne w Hope Spocie na ul. Bolka 8A/1 lub online.
W celu zapisania się, prosimy o skorzystanie z poniższego formularza:
Webinary dla nauczycieli
Ekspertki prowadzące zajęcia
Dorota Juriewicz
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz SWPS w Poznaniu. W czasie studiów zdobyła tytuły magistra pedagogiki specjalnej oraz magistra psychologii. W chwili obecnej jest w trakcie 4-letniego podyplomowego szkolenia specjalizacyjnego (psychologia kliniczna dzieci i młodzieży). Specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Diagnosta Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej. Certyfikowany terapeuta EEG-Neurofeedback. Posiada uprawnienia diagnostyczne: specyficznych trudności w uczeniu się, testów badających iloraz inteligencji (SB5) oraz zaburzeń neurorozwojowych. Ukończyła kurs Stosowanej Analizy Zachowania. Posiada 10 letnie doświadczenie, które zdobyła w czasie pracy w publicznych placówkach oświatowych, zakładach opiekuńczo-wychowawczych typu resocjalizacyjnego i leczniczego, poradniach zdrowia psychicznego oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Specjalizuje się w diagnozie i terapii osób nieneurotypowych oraz w redukowaniu zachowań trudnych u dzieci.
Regularnie bierze udział w szkoleniach i warsztatach związanych z terapią oraz diagnozą. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji, kieruje się Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa.
Ewa Pietrowicz
Aleksandra Muniak
Psycholożka, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz słuchaczka studiów podyplomowych Arteterapia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Posiada trzyletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które zdobywała we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, pracując jako konsultantka w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz interwencję kryzysową dla młodych osób. Jako biegła psycholożka sądowa opiniuje w sprawach dotyczących dzieci i młodzieży doświadczającej przemocy. Jest również praktyczką metody „Kids’ Skills – Dam radę”, która skupia się na przemianie trudności w umiejętności, które można opanować.
Uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez Instytut Dobrej Śmierci – „Praca z osobą w żałobie: Nowe Perspektywy”. Bliskie jest jej podejście związane z delikatnością i uważnością na potrzeby osób zgłaszających się po wsparcie. W swojej pracy korzysta z metod angażujących zarówno umysł, jak i ciało. Jest świadoma, że ciało może przekazywać informacje, które mogą umykać uwadze. Wierzy, że wprowadzenie naturalnego ruchu może uruchomić procesy zdrowienia i powrotu do siebie. Na spotkaniach często wykorzystuje różne techniki artystyczne, które pomagają wyrazić to, co czasem trudno przekazać słowami.
Masz pytania dotyczące programu?
Zapraszamy do kontaktu:
pah@pandateam.pl
+48 534 897 105
Zapisz się do pandowego newslettera
Interesuje Cię, jak działamy?
Chcesz wiedzieć, jakie akcje szykujemy i jak się przyłączyć?